AKTUALNOŚCI

2022-08-26 07:56

Trenuj tenis stołowy w Legii Warszawa

Autor: Legia Table Tennis Schools

Najlepsze treningi tenisa stołowego w Warszawie, Legionowie i Łomiankach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszędzie dobrze, ale w Legia Table Tennis Schools najlepiej! Sprawdź czym jest tenis stołowy i czy treningi tenisa stołowego są dla Ciebie / Twojego dziecka.

 

Czy wiesz, że ... ?!

 

... tenis stołowy

 

To jeden z najszybszych sportów rakietkowych na świecie, wymagający niezwykle dynamicznych, precyzyjnych i energicznych ruchów oraz szybkiej reakcji.

 

To gra rotacji - w tenisie stołowym chodzi o to, by piłce nadać taką rotację, która utrudni przeciwnikowi jej odbicie.

 

To gra zmienności i nieprzywidywalności - dzięki treningom tenisa stołowego zawodnik uczy się wielu technik uderzeń, tak aby mieć szerokie spektrum zagrań, by móc zaskakiwać swojego przeciwnika w czasie gry i nie grać ciągle tak samo (schematycznie, przewidywalnie).

 

To gra ucząca kontroli emocji i zarządzania nimi oraz utrzymywania wysokiej koncentracji i skupienia - w tenisie stołowym wszystko dzieję się bardzo szybko (akcja goni akcję), dlatego zawodnik uczy się utrzymywania koncentracji zarówno na tym co dzieje się na stole (na piłce), jak i na zadaniu (np. poprawieniu i udoskonaleniu technik atakujących), a przy okazji utrzymuje emocje na wodzy. 

 

To sport techniczny. Aby prawidłowo grać w tenisa stołowego trzeba opanować: prawidłowy uchwyt rakietki (prawidłowe jej trzymanie - rakietka to przedłużenie ręki), uderzenia atakujące (topspin, kontratopspin, smecz, flip), uderzenia obronne (blok, lob, odrzutka, obrona podcięciem w drugiej strefie tzw. łapanie), uderzenia przygotowujące (przebicie, dropszot, półwolej), serwis i odbiór oraz pracę nóg (krok dostawny, wykroki do przodu i do tyłu oraz na boki) i prawidłowe ustawianie się do każdego uderzenia technicznego (blisko stołu, w półdystansie i daleko od stołu w drugiej, trzeciej strefie).

 

To sport długowieczny - dzięki regularnej grze w tenisa stołowego przedłużasz swoje życie o wiele lat, jesteś zdrowszy, masz większą kondycję i zwinność. Wzmacniasz odporność organizmu na infekcje i choroby. I co najważniejsze trening tenisa stołowego ma pozytywny wpływ na samopoczucie i nastrój (chociaż zdaża się też, że po słabszym treningu czy zawodach, humor jest do bani).

 

Treningi tenisa stołowego przynoszą jeszcze wiele innych korzyści (m.in. zdrowotnych, społecznych, fizycznych, mentalnych, emocjonalnych, intelektualnych).

 

 

PRZEKONAJ SIĘ SAM i przyjdź na trening do Legia Table Tennis Schools :-)

 

To sport o niskiej kontuzjowości i niekontaktowy.

 

Tenis stołowy można uprawiać jako sport wiodący lub uzupełniający (warto łączyć go z inną wiodącą dyscypilną jako trening ogólnorozwojowy lub jako powrót do sprawności fizycznej po kontuzji).

 

Dla kogo są treningi tenisa stołowego?

 

Tenis stołowy jest dla każdego: dla małego i dużego, dla młodego i starego, dla chudego i grubego, dla niskiego i wysokiego, dla sprawnego i niepełnosprawnego.

Tenis stołowy nie dyskryminuje ze względu na wiek, płeć czy warunki fizyczne. Każdy może grać i rozwijać się.

Warunkiem koniecznym jest ... pasja do tenisa stołowego! :-) 

Treningi w Legia Table Tennis Schools są dla wszystkich, którzy uwielbiają grać w tenisa stołowego!

i to godzinami ... ;-P

 

Jeśli lubisz grać i ciągle Ci mało ping-ponga to przyjdź do nas na trening!

Przeżyj swoją ping-pongową przygodę  z Legia Table Tennis Schools

 

     

 

 

 

 Legia Table Tennis Schools to:

 - wiele lokalizacji 

 - grupy treningowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 - treningi indywidualne z trenerem

 - różne poziomy zaawanasowania

 - wykwalifikowana kadra trenerska 

 - bezpieczeństwo

 - rozwój psychofizyczny

 - nowe przyjaźnie

 - dobra zabawa

 - sportowa przygoda

 - świetna atmosfera

 

                     ZAPISZ SIĘ - KLIKNIJ TUTAJ

 

W Legia Table Tennis Schools jest tak:

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE Legia Table Tennis Schools
Legia Table Tennis Schools

Liczba zawodników: 60

Liczba lokalizacji: 4

Liczba drużyn: 8

zobacz całą mapę
Legia Table Tennis Schools na Youtube
Legia Table Tennis Schools na Instagramie